1. Satıcı üye, satmak istediği ürünü açıklaması ve resimleri ile sitemize ekler ve satışa sunar.
 
 
2. Alıcı üye, beğendiği ürünün açıklamasını ve resimlerini inceleyerek, kendisine en uygun ve ihtiyacı olan ürünü, kredi kartı, banka havalesi veya mobil ödeme yöntemlerinden birisiyle ödeme yaparak satın alır.
 
 
3. Ürünü satılan satıcı üyeye, sistem otomatik olarak bir mesaj gönderir ve ilgili ürün bilgilerini ve alıcı üyenin teslimat bilgilerini iletir. Satıcı üye kendisine iletilen bilgiler doğrultusunda ürünü kusursuz bir şekilde kargolar.
 
 
4. Satıcı üye tarafından gönderilen kargoyu, alıcı üye teslim alır. Almış olduğu kargo paketindeki ürünü inceler, dener ve kullanmaya başlar. Ürün ilanda gösterilen ürün ise ve herhangi bir sorun yok ise siteye giriş yaparak ürüne alıcı onayı verir.
 
 
5. Satışı ve alıcı onayı tamamlanmış olan ürünün, artık tüm prosedürleri, kargo işlemler ve onay işlemleri tamamlanmıştır. Şimdi işlemleri tamamlanmış olan bu ürünün satıcısına ödemesinin aktarılma zamanı gelmiştir. Göralsat, Alışveriş, Emlak, Otomobil ve Vasıta İlanları Sitesi havuz hesabında bulunan satıcı üyenin ödemesi derhal kensininin bildireceği banka hesabına gönderilir.